Kardiologia w Jastkowie - Osasuna

24.05.2024

Kardiologia w Jastkowie


Nowe Usługi

W Centrum Medycznym Osasuna w Jastkowie przyjmuje kardiolog.

Konsultacje są bezpłatne w ramach opieki koordynowanej POZ dla pacjentów, którzy złożyli deklarację wyboru lekarza i pielęgniarki w naszej przychodni. Pacjenci bez deklaracji przyjmowani są komercyjnie.

Nasze Usługi Kardiologiczne

W naszej przychodni oferujemy szeroki zakres badań kardiologicznych:

 • Porady Lekarskie Kardiologa
 • EKG (Elektrokardiogram)
 • Holter RR (monitorowanie ciśnienia tętniczego)
 • Holter EKG (całodobowe monitorowanie pracy serca)
 • Echo serca (ultrasonokardiografia)

Echo Serca

Echo serca, znane również jako USG serca lub ultrasonokardiografia (UKG), to bezinwazyjne i bezbolesne badanie wykorzystujące fale ultradźwiękowe do wizualizacji struktur serca i dużych naczyń krwionośnych. Najczęściej stosowaną metodą jest przezklatkowa echokardiografia, która pozwala na uzyskanie obrazów serca w różnych wymiarach oraz ocenę przepływu krwi. Badanie trwa od 15 do 30 minut i nie wymaga specjalnych przygotowań.

Holter EKG

Holter EKG to urządzenie monitorujące pracę serca przez 24 godziny lub dłużej, co pozwala na wykrycie arytmii i innych zaburzeń rytmu serca. Badanie jest szczególnie przydatne w diagnozowaniu napadowych problemów z sercem, które mogą być niezauważone podczas standardowego EKG. Podczas monitorowania pacjent prowadzi normalną aktywność, a urządzenie rejestruje pracę serca w różnych sytuacjach, co umożliwia dokładniejszą diagnozę. Może być przeprowadzane zarówno u dorosłych, jak i dzieci od 2 roku życia.

Holter RR (Ciśnieniowy)

Holter RR, czyli ambulatoryjne monitorowanie ciśnienia tętniczego (ABPM), polega na ciągłym pomiarze ciśnienia krwi przez całą dobę. Urządzenie składa się z mankietu zakładanego na ramię oraz jednostki centralnej. Pomiar ciśnienia odbywa się cyklicznie. Badanie to jest pomocne w diagnostyce nadciśnienia i innych zaburzeń ciśnienia krwi, szczególnie, gdy pomiary w gabinecie lekarskim różnią się od tych wykonywanych w domu. Może być przeprowadzane zarówno u dorosłych, jak i dzieci od 7 roku życia.

Jak się Przygotować do Badań?

 • Echo serca: Brak specjalnych przygotowań, można wykonać o dowolnej porze dnia.
 • Holter EKG: Skóra musi być czysta; w przypadku owłosienia może być konieczne ogolenie klatki piersiowej u mężczyzn. Pacjent musi posiadać swoją baterię (AAA).
 • Holter RR: Ubierz koszulkę z krótkim rękawem, aby mankiet mógł zostać założony bezpośrednio na skórę. Pacjent musi posiadać swoje baterie (2 x AA).

Ścieżka Opieki Koordynowanej

W ramach opieki koordynowanej POZ, proces diagnozy i leczenia pacjenta wygląda następująco:

 1. Rejestracja: Pacjent zapisuje się do na wizytę.
 2. Konsultacja z Lekarzem( IPOM): Na pierwszej wizycie, lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny i zleca badania.
 3. Plan Leczenia: Na podstawie rozmowy i wstępnych wyników, lekarz ustala indywidualny plan opieki medycznej ( IMPOM) dla pacjenta, który może obejmować:
  Holter RR (monitorowanie ciśnienia tętniczego przez 24 godziny)
  Holter EKG (całodobowe monitorowanie pracy serca)
  – Echo serca (ultrasonokardiografia)
 4. Konsultacja z Kardiologiem: Po przeprowadzeniu wstępnych badań, pacjent umawia się na wizytę u kardiologa, który dokonuje szczegółowej analizy wyników i dostosowuje leczenie.

Zapraszamy do Skorzystania z Naszych Usług

Regularne badania kardiologiczne są kluczowe dla wczesnej diagnozy i leczenia chorób serca. Nasz wykwalifikowany personel zapewnia profesjonalną opiekę i precyzyjną diagnozę, dbając o zdrowie Twojego serca.

Zapraszamy do zapisów i skorzystania z naszych usług kardiologicznych w Centrum Medycznym Osasuna w Jastkowie. Dbaj o swoje serce już dziś!

ZADZWOŃ (81) 460 38 10

Poznań, ul. Kaliska 21, 📞 +48 61 658 53 10

Jastków, ul. Szkolna 1, 📞 +48 81 460 38 10