Diagnoza Chorób Serca - Osasuna

22.04.2024

Diagnoza Chorób Serca


Kluczowe Aspekty Diagnostyki Serca

  1. Badania diagnostyczne serca
  2. EKG – Elektrokardiografia
  3. Holter RR i Holter EKG
  4. Echo Serca – Echokardiografia
  5. Tomografia Komputerowa i Rezonans Magnetyczny
  6. Podsumowanie

W dzisiejszych czasach, diagnoza chorób serca staje się coraz bardziej dostępna i precyzyjna, co umożliwia szybsze i skuteczniejsze leczenie. W naszej przychodni kładziemy ogromny nacisk na diagnostykę chorób serca, aby zapewnić naszym pacjentom szybką identyfikację problemów oraz odpowiednie leczenie. Zapoznaj się z kluczowymi aspektami diagnozy chorób serca, jakie oferujemy.

1. Badania Diagnostyczne Serca

Badania diagnostyczne serca są podstawowym narzędziem w ocenie zdrowia serca pacjentów. Dzięki nim lekarze mogą dokładnie ocenić funkcjonowanie serca oraz wykryć ewentualne patologie. W naszej przychodni oferujemy szeroki zakres badań diagnostycznych, aby zapewnić kompleksową opiekę naszym pacjentom.

2. EKG – Elektrokardiografia

Elektrokardiografia (EKG) jest jednym z podstawowych badań diagnostycznych serca. Polega na rejestrowaniu elektrycznej aktywności serca za pomocą elektrod umieszczonych na skórze pacjenta. Wynik EKG dostarcza informacji o rytmie serca, ewentualnych zaburzeniach przewodzenia oraz o zmianach w mięśniu sercowym.

3. Holter RR i Holter EKG

Holter RR oraz Holter EKG to metody monitorowania pracy serca przez dłuższy okres czasu, zazwyczaj 24-48 godzin. Holter RR rejestruje ciśnienie krwi w ciągu dnia i nocy, umożliwiając ocenę rytmu serca w codziennych warunkach. Natomiast Holter EKG monitoruje aktywność elektryczną serca przez całą dobę, co pozwala wykryć nieregularności w rytmie serca, które mogą być nietypowe podczas rutynowych badań.

4. Echo Serca – Echokardiografia

Echokardiografia, znana również jako echo serca, jest nieinwazyjną metodą obrazowania serca, która umożliwia ocenę jego struktury i funkcji. Za pomocą ultradźwięków lekarze mogą dokładnie obejrzeć pracę serca, ocenić ruchomość ścian serca oraz wykryć ewentualne wady strukturalne.

5. Tomografia Komputerowa i Rezonans Magnetyczny

Techniki obrazowania, takie jak tomografia komputerowa (TK) i rezonans magnetyczny (MRI), pozwalają na szczegółową ocenę struktury serca oraz naczyń krwionośnych. Są one szczególnie przydatne w wykrywaniu zmian patologicznych, które mogą być trudniejsze do zauważenia przy użyciu innych metod diagnostycznych.

6. Skorzystaj z Naszej Oferty Diagnostycznej

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty badań diagnostycznych serca. Dzięki nowoczesnym technologiom i doświadczonemu personelowi medycznemu możemy zapewnić dokładną diagnozę i odpowiednie leczenie. Niezwłocznie zarezerwuj konsultację w naszej przychodni, aby zdiagnozować ewentualne problemy sercowe i zapewnić sobie długotrwałe zdrowie.

ZADZWOŃ (61) 658 53 10

Poznań, ul. Kaliska 21, 📞 +48 61 658 53 10

Jastków, ul. Szkolna 1, 📞 +48 81 460 38 10