Tłusty Czwartek - Osasuna

08.02.2024

Tłusty Czwartek


Zdrowe Podejście do Tradycji Świątecznych Przyjemności

Tłusty Czwartek to jedno z tych magicznych dni w roku, kiedy wszyscy z radością sięgamy po smakowite pączki, faworki, i inne przysmaki. Tradycyjnie jest to dzień, w którym zatapiamy się w obfitości tłustych i słodkich potraw, aby celebrować ostatni dzień przed Wielkim Postem. Jednak, pamiętajmy o zdrowym podejściu do tych wyjątkowych świątecznych przyjemności.

Odkryjmy Razem Tradycje Kulinarne a Zdrowie

Choć Tłusty Czwartek to czas, kiedy stoły uginają się od słodkości, warto zastanowić się, jak te tradycyjne przysmaki wpływają na nasze zdrowie. Pączki, faworki, i inne specjały są pełne kalorii, tłuszczów i cukrów, co sprawia, że zbyt duża konsumpcja może negatywnie wpływać na naszą sylwetkę i zdrowie ogólne.

Porady Lekarza:

Jak Unikać Przesadzeń w Spożywaniu Tłustego Jedzenia?

Ogranicz Ilość Spożywanych Pączków: Choć kuszące, spróbuj ograniczyć się do jednego lub dwóch pączków. To pozwoli ci cieszyć się smakiem, nie rezygnując z umiaru.

Wybieraj Mądrze: Jeśli masz możliwość, wybieraj pączki o lepszym składzie, np. z nadzieniem owocowym zamiast słodkich kremów.

Unikaj Nadmiernego Cukru: Faworki i pączki są już słodkie, więc unikaj dodatkowego cukru w napojach czy innych posiłkach.

Zadbaj o Balans: Po dniu pełnym kalorycznych przysmaków, postaraj się w kolejne dni wrócić do swojej zrównoważonej diety.

Zachęcamy do Odpowiedzialnego Spożywania Przyjemności Tłustego Czwartku

Rejestracja online

Zarejestruj się online, gdy potrzebujesz darmowej .wizyty
Szybko i sprawnie zrobisz to za pomocą przeglądarki…
Czytaj więcej
osasuna.pl/blog-poznan/

Zalecamy, cieszyć się Tłustym Czwartkiem, ale również dbać o swoje zdrowie. Zachęcamy do świadomego podejścia do spożywania tych smakołyków i przypominamy o umiarze. Pamiętajmy, że tradycje kulinarne mogą i powinny współgrać z dbałością o zdrowie. W Centrum Medycznym OSASUNA serdecznie zachęcamy do korzystania z bezpłatnych badań, dzięki którym możesz skontrolować i zadbać o swoje zdrowie. Oferujemy darmowe badania poziomu cukru oraz pomiaru ciśnienia, umożliwiając kompleksową ocenę Twojego stanu zdrowia.

Życzymy wszystkim smacznego i zdrowego
Tłustego Czwartku!

ZADZWOŃ (61) 658 53 10

Poznań, ul. Kaliska 21, 📞 +48 61 658 53 10

Jastków, ul. Szkolna 1, 📞 +48 81 460 38 10