Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem - Osasuna

04.02.2024

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem


Szybka Ścieżka do Diagnozy: „Dilo” – Innowacyjne Rozwiązanie w Walce z Rakiem

W związku z Międzynarodowym Dniem Walki z Rakiem pragniemy podkreślić nasze zaangażowanie w skrócenie czasu od podejrzenia nowotworu do specjalistycznej konsultacji. W tym celu wprowadziliśmy rewolucyjny program Dilo, który radykalnie zmienia tempo diagnostyki i leczenia w naszej przychodni.

Dilo: Co To Za Program i Jak Działa?

Dilo to odpowiedź na potrzebę szybkiej reakcji w przypadku podejrzenia nowotworu. Program ten gwarantuje, że każdy pacjent, u którego istnieje podejrzenie nowotworu, otrzyma w naszej przychodni kartę która uprawnia do konsultacji onkologicznej w  ciągu zaledwie 3 tygodni. To znaczące skrócenie czasu oczekiwania, które może mieć kluczowe znaczenie dla skuteczności leczenia.

Skrócona Ścieżka do Diagnozy: Dlaczego To Ważne?

Czas jest bezcenny, zwłaszcza w kontekście walki z rakiem. Każdy dzień ma ogromne znaczenie, dlatego skupiamy się na eliminacji zbędnych opóźnień między pierwszym podejrzeniem a konsultacją specjalisty. Szybka diagnoza to klucz do skutecznego leczenia.

Program Dilo, które zapewnia pacjentom skróconą ścieżkę od podejrzenia nowotworu do specjalistycznej konsultacji w naszej przychodni nowotworowej.

Jak długo ważna jest karta DiLO?

Karta DiLO rejestruje cały proces diagnostyki i leczenia aż do jego zakończenia. Po zakończeniu tego procesu, karta diagnostyki i leczenia powinna zostać oficjalnie zamknięta. W tym momencie pacjent przechodzi zgodnie z zasadami pakietu onkologicznego pod opiekę specjalisty, a później do lekarza rodzinnego.

W sytuacji nawrotu choroby, pacjent ma możliwość ponownego otrzymania karty DiLO, którą wystawi lekarz podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalista.

W przypadku zmiany lekarza prowadzącego lub placówki leczenia, dotychczasowa karta zostaje zamknięta, a nową wystawia ośrodek, do którego pacjent się przeniósł.

W sytuacji utraty lub zniszczenia karty, pacjent ma prawo otrzymać duplikat.

Podsumowanie: Wspólnie W Skróconej Ścieżce do Walki z Rakiem

W Międzynarodowym Dniu Walki z Rakiem pragniemy podkreślić, że istnieje skrócony czas od podejrzenia nowotworu do diagnostyki i leczenia. Program DILO to krok naprzód w zakresie szybkiego reagowania na potrzeby pacjentów i skutecznej walki z rakiem. Wierzymy, że każdy dzień jest szansą na skuteczne pokonanie tej choroby, a Dilo otwiera przed nami nowe możliwości.

ZADZWOŃ (61) 658 53 10

Poznań, ul. Kaliska 21, 📞 +48 61 658 53 10

Jastków, ul. Szkolna 1, 📞 +48 81 460 38 10