Dzień rzucania palenia tytoniu - Osasuna

16.11.2023

Dzień rzucania palenia tytoniu


To inicjatywa, która ma na celu zachęcić ludzi do zaprzestania tego szkodliwego nałogu i uświadomić im, jakie korzyści zdrowotne, społeczne i ekonomiczne niesie ze sobą rezygnacja z tytoniu. 

Palenie tytoniu jest jednym z największych zagrożeń dla zdrowia publicznego na świecie. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), tytoń zabija co roku ponad 8 milionów ludzi, w tym ponad 7 milionów palaczy i około 1,2 miliona osób narażonych na bierne palenie. Palenie tytoniu jest przyczyną wielu chorób przewlekłych, takich jak nowotwory, choroby układu krążenia, choroby płuc, cukrzyca, choroby zębów i dziąseł, a także zaburzenia psychiczne i uzależnienie. Palenie tytoniu nie tylko szkodzi zdrowiu, ale także pogarsza jakość życia, wpływa negatywnie na relacje z innymi ludźmi, obniża wydajność pracy i zwiększa ryzyko ubóstwa.

Rzucenie palenia to najlepsza decyzja, jaką może podjąć palacz dla swojego zdrowia i dobrostanu. Rzucenie palenia poprawia:

  • stan zdrowia,
  • samopoczucie,
  • kondycję fizyczną,
  • wygląd,
  • zapach,
  • oszczędność
  • poczucie wolności.

 Rzucenie palenia ma również korzyści dla otoczenia, ponieważ zmniejsza narażenie na bierne palenie, które jest szkodliwe dla zdrowia osób niepalących, zwłaszcza dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. Rzucenie palenia jest także korzystne dla środowiska, ponieważ zmniejsza emisję szkodliwych substancji do atmosfery, produkcję odpadów i zagrożenie pożarowe.

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu  jest to doskonała okazja, aby spróbować rzucić palenie lub zachęcić do tego bliską osobę. Nie ma lepszego czasu niż właśnie TERAZ, aby podjąć tę ważną zmianę w swoim życiu. Nie daj się zwieść papierosowi, który jest Twoim wrogiem, a nie przyjacielem. Pokaż mu, że jesteś silniejszy i że potrafisz żyć bez niego.

Zyskasz na tym Ty, Twoi bliscy i cały świat. Powodzenia

Poznań, ul. Kaliska 21, 📞 +48 61 658 53 10

Jastków, ul. Szkolna 1, 📞 +48 81 460 38 10