UGUL - Osasuna

10.11.2023

UGUL


UGUL to skrót od Uniwersalnego Gabinetu Usprawniania Leczniczego, który jest nowoczesnym urządzeniem do rehabilitacji ruchowej. UGUL to metalowa konstrukcja w kształcie kabiny, która ma na swojej powierzchni wiele kratek, do których można przymocować różne akcesoria do ćwiczeń. Wewnątrz kabiny znajduje się stół rehabilitacyjny, na którym pacjent leży podczas sesji terapeutycznej. Stół ten powinien mieć możliwość regulacji wysokości, aby ułatwić pacjentowi wejście i wyjście z kabiny, a także dostosować się do potrzeb fizjoterapeuty.

UGUL to urządzenie, które pomaga pacjentom odzyskać sprawność ruchową po różnych urazach lub chorobach. Jedną z największych zalet UGUL-u jest to, że umożliwia on wykonywanie ćwiczeń w odciążeniu. Oznacza to, że pacjent może poruszać się swobodnie, bez obciążania stawów i mięśni. W tym celu używa się specjalnych podwieszek, które podtrzymują część ciała pacjenta i zmniejszają siłę grawitacji. Dzięki temu pacjent może zwiększyć zakres ruchu w stawach, poprawić siłę mięśniową i zapobiec przykurczom. Ćwiczenia w odciążeniu są szczególnie polecane osobom z osłabionymi mięśniami, które nie są w stanie samodzielnie poruszać się przeciwko grawitacji.

UGUL to urządzenie, które ma wiele wskazań do stosowania.

 Może być używane przez pacjentów po:

  • operacjach ortopedycznych,
  • po złamaniach kości (po uzyskaniu zrostu),
  • z chorobami reumatycznymi,
  • po zdjęciu gipsu z kończyny,
  • po mastektomii, z ograniczoną ruchomością stawów,
  •  z zaburzeniami koordynacji nerwowo-mięśniowej,
  • z demineralizacją tkanek lub z bólami aparatu ruchu.

UGUL to urządzenie, które nie ma wielu przeciwwskazań do użytkowania. Nie powinny go jednak stosować osoby z zapalnymi chorobami stawów i tkanek okołostawowych, z zapaleniem żył, z ranami skórnymi lub z innymi stanami zapalnymi organizmu.

UGUL to urządzenie, które może znacznie poprawić jakość życia pacjentów z problemami ruchowymi. Jest to nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie rehabilitacji, które łączy w sobie prostotę obsługi, bezpieczeństwo użytkowania i skuteczność działania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o UGUL-u i jego możliwościach, zapraszamy do kontaktu z naszym centrum rehabilitacyjnym.

U nas w Centrum Medycznym OSASUNA oferujemy profesjonalną opiekę fizjoterapeutyczną i indywidualnie dostosowane programy ćwiczeń w kabinie UGUL.

Zadzwoń (81) 460 38 10.

Poznań, ul. Kaliska 21, 📞 +48 61 658 53 10

Jastków, ul. Szkolna 1, 📞 +48 81 460 38 10