SCORE bez wizyty u kardiologa - Osasuna

27.10.2023

SCORE bez wizyty u kardiologa


Co to jest?

to skrót od Systematic Coronary Risk Evaluation, czyli systematycznej oceny ryzyka sercowo-naczyniowego. Jest to metoda, która pozwala na oszacowanie prawdopodobieństwa wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu w ciągu najbliższych 10 lat.

Na czym polega?

Proces SCORE polega na obliczeniu punktacji ryzyka na podstawie wieku, płci, BMI, ciśnienia krwi, aktywności fizycznej, poziomu cholesterolu, glukozy i palenia tytoniu. Im wyższa punktacja, tym większe ryzyko chorób serca i naczyń.

Komu zalecany?

Pomiar zalecany jest osobom w wielku 35-55l., głównie w przypadkach wystąpienia w rodzinie przedwczesnej miażdżycy, hipercholesterolomi, chorób układu krążenia, osobom palącym, z wysokim ciśnieniem tętniczym lub stężeniem cholesterolu.

Co proponujemy?

W Centrum Medycznym OSASUNA oferujemy badanie SCORE jako część naszej kompleksowej diagnostyki kardiologicznej. Badanie jest proste, szybkie i bezbolesne. Wystarczy, że przyjdziesz do nas wykonać badania krwi (cholesterol całkowity i HDL, glukozę, trójglicerydy) oraz zmierzysz ciśnienie tętnicze, tętno, opowiesz o swojej aktywności fizycznej. Następnie nasza pielęgniarka  wprowadzi te dane do specjalnego kalkulatora SCORE i przedstawi Ci wynik. Na tej podstawie będziesz mógł dowiedzieć się, jakie masz ryzyko sercowo-naczyniowe i jak je zmniejszyć.

Zapraszamy!

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zadbania o swoje zdrowie serca. Badanie SCORE to inwestycja w Twoją przyszłość i jakość życia. Nie zwlekaj i umów się na wizytę już dziś!

Poznań, ul. Kaliska 21, 📞 +48 61 658 53 10

Jastków, ul. Szkolna 1, 📞 +48 81 460 38 10