Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego - Osasuna

10.10.2023

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego


Światowy Dzień Zdrowia psychicznego to międzynarodowe święto, które ma na celu zwiększenie świadomości na temat znaczenia zdrowia psychicznego dla dobrostanu i jakości życia ludzi na całym świecie. Jest obchodzone co roku 10 października i jest inicjatywą Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego (World Federation for Mental Health).

Zdrowie psychiczne to nie tylko brak choroby psychicznej, ale także pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka. Niestety, wiele osób cierpi na różne zaburzenia i choroby psychiczne, które wpływają negatywnie na ich funkcjonowanie, relacje i samopoczucie.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, obecnie liczba osób dotkniętych zaburzeniami zdrowia psychicznego sięga niemal 800 milionów.

Co roku, ponad 700 tysięcy osób popełnia samobójstwo z powodu depresji lub innych problemów psychicznych.

Dlatego ważne jest, aby dbać o swoją kondycję psychiczną, unikać nadmiernego stresu, szukać wsparcia w trudnych sytuacjach, a także pomagać innym osobom, które mogą mieć problemy ze zdrowiem psychicznym. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to doskonała okazja do podjęcia takich działań i pokazania solidarności z osobami dotkniętymi zaburzeniami i chorobami psychicznymi.

Potrzebujesz porady, wsparcia? Zadzwoń na naszą infolinię (61)658 53 10

Poznań, ul. Kaliska 21, 📞 +48 61 658 53 10

Jastków, ul. Szkolna 1, 📞 +48 81 460 38 10