PSA - badanie prostaty bez dyskomfortu - Osasuna

15.09.2023

PSA – badanie prostaty bez dyskomfortu


Prostata to gruczoł krokowy, który znajduje się pod pęcherzem moczowym i otacza cewkę moczową. Jest odpowiedzialna za produkcję części nasienia i wpływa na jakość życia seksualnego mężczyzn. Prostata może być narażona na różne schorzenia, takie jak zapalenie, przerost lub rak. Dlatego ważne jest, aby regularnie badać ją i kontrolować jej stan.

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów diagnozowania problemów z prostatą jest wykonanie badania krwi oznaczającego poziom PSA (antygenu swoistego dla prostaty). PSA to białko produkowane przez komórki prostaty, które może być podwyższone w przypadku zapalenia, przerostu lub nowotworu. Badanie PSA polega na pobraniu próbki krwi z żyły i zbadaniu jej w laboratorium. Jest to badanie niebolesne, szybkie i tanie.

W Centrum Medycznym Osasuna oferujemy badanie PSA w ramach pakietu badań profilaktycznych dla mężczyzn. Wystarczy umówić się na wizytę i oddać krew do analizy. Wyniki otrzymasz w ciągu kilku dni. Jeśli poziom PSA będzie podwyższony, skierujemy Cię na dalsze badania, takie jak USG prostaty lub biopsja. W ten sposób będziesz mógł szybko wykryć i leczyć ewentualne problemy z prostatą.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zadbania o swoje zdrowie. Prostata to ważny organ, który wpływa na Twoje samopoczucie i jakość życia. Nie lekceważ jej i regularnie bądź ją kontrolować. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z nami lub odwiedź naszą stronę internetową.

Zadzwoń (81) 460 38 10

Poznań, ul. Kaliska 21, 📞 +48 61 658 53 10

Jastków, ul. Szkolna 1, 📞 +48 81 460 38 10