Recepta transgraniczna - Osasuna

07.08.2023

Recepta transgraniczna


Recepta transgraniczna, zwana także międzynarodową receptą, to dokument medyczny umożliwiający pacjentowi zakup leków w kraju innym niż ten, w którym została wystawiona recepta. Umożliwia to dostęp do leków podczas podróży za granicę lub w przypadku potrzeby kontynuacji leczenia w innym kraju. Recepta transgraniczna ma na celu ułatwienie pacjentom korzystania z opieki medycznej w różnych krajach, zwłaszcza w ramach Unii Europejskiej – Chorwacji, Finlandii, Estonii, Czechach i Hiszpanii (na razie dotyczy aptek z Madrytu, Wysp Kanaryjskich, Kraju Basków, Katalonii, Estremadury, Aragonii, Walencji, Kantabrii, Kastylii i León, Kastylii-La Manchy oraz Andaluzji). Obywatele Portugalii, Estonii, Finlandii, Czech, Chorwacji i Hiszpanii mogą wykupić swoją e-receptę transgraniczną w Polsce. Stopniowo będą ją wprowadzać pozostałe kraje.

Oczywiście, pamiętaj o zabraniu recepty i wykupieniu wystawionych leków przed wyjazdem na wakacje w naszym kraju. Upewnij się, że masz odpowiednią ilość leków na cały okres pobytu i zawsze trzymaj receptę przy sobie. To ważne, aby zapewnić sobie ciągłość terapii i zapobiec problemom zdrowotnym podczas podróży.

https://pacjent.gov.pl/poznaj-e-recepte-transgraniczna?fbclid=IwAR0SJ8e_AfsQdJx3fqcYyFxR92sopPOdvorlsJZQcOZILe0tW7y-A4D0gsM

Poznań, ul. Kaliska 21, 📞 +48 61 658 53 10

Jastków, ul. Szkolna 1, 📞 +48 81 460 38 10