Bezpieczne podróżowanie w okresie letnim - Osasuna

10.07.2023

Bezpieczne podróżowanie w okresie letnim


Zapobieganie chorobom związanym z podróżami w okresie letnim jest ważne, zwłaszcza gdy udajemy się w rejony, gdzie występują specyficzne zagrożenia zdrowotne.  Oto kilka zaleceń które mogą pomóc w zapewnieniu bezpiecznej podróży:

  • Szczepienia przed podróżą skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się jakie szczepienia są zalecane lub wymagane dla regionu do którego się udajesz. Upewnij się, że Twoje szczepienia tj. WZW typu A lub B, tężcowi, polipo, tężcowi są aktualne.
  • Bezpieczeństwo żywności i wody, unikaj spożywania surowych lub  niedogotowanych produktów spożywczych, zwłaszcza  w miejscach o niepewnej higienie. Staraj się pić wodę butelkową lub przegotowaną, unikać wody w napojach szczególnie jeśli  nie jesteś pewien, że został przygotowany w odpowiednich warunkach.
  • Zachowanie odpowiedniej higieny rąk jest kluczowe dla zapobiegania wielu chorobom zakaźnym. Używaj mydła i wody lub środków do dezynfekcji rak na bazie alkoholu, zawłaszcza po skorzystaniu z toalety, przed posiłkami i po kontakcie z powierzchniami publicznymi.
  • Jeżeli podróżujesz do obszarów gdzie występują choroby przenoszone prze owady stosuj środki odstraszające owady nosić odzież ochronna takie jak( długie rękaw, długie spodnie) .
  • Przed wyjazdem sprawdź swoje ubezpieczenie medyczne i upewnij się, że jest ważne w miejscu, do którego się udajesz. Skontaktuj się z ubezpieczycielem, aby uzyskać wszelkie informacje na temat zasięgu polisy.

Poznań, ul. Kaliska 21, 📞 +48 61 658 53 10

Jastków, ul. Szkolna 1, 📞 +48 81 460 38 10