Zastosowanie lodu - Osasuna

07.07.2023

Zastosowanie lodu


Lód ma wiele zastosowań w medycynie. Jednym z nich jest zmniejszanie obrzęków i bólu. Lód jest często stosowany w celu zmniejszenia obrzęków i bólu spowodowanych urazami, np. skręceni, siniakami, stłuczenia. Stosowanie lodu na uszkodzone miejsca może pomóc zredukować obrzęk poprzez zwężenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie przepływu krwi. Stoswanie lodu w przypadku krwawienia może pomóc zmniejszyć przepływ krwi do rany poprzez zwężenie naczyń krwionośnych , co w efekcie może zredukować krwawienie.

W terapiach fizycznych redukcja bólu, tj. masaże czy rehabilitacja , stosuje się lód w celu złagodzenia bólu i stymulacji tkanki. Masaże lodem może pomóc zmniejszyć napięcie mięśniowe i zredukować ból pourazowy. Warto jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach stosowanie lodu może być niewłaściwe lub niebezpieczne. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą medycznym .

Krioterapia to leczenie  polegające na leczeniu ekstremalnie niskich temperatur w celu zniszczenia niektórych zmian chorobowych lub usunięcia niepożądanych tkanek, tj. brodawki, kurzajki czy niektóre nowotwory skóry .

Pamiętaj! przed zastosowaniem lodu należy starannie oczyścić ranę, aby zapobiec infekcji. Delikatnie naciskaj lód na ranę, ale unikaj silnego ucisku, który może powodować dodatkowe obrażenia. Upewnij się, że lód owinięty w ręcznik lub tkaninę, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z gołą skórą.

Poznań, ul. Kaliska 21, 📞 +48 61 658 53 10

Jastków, ul. Szkolna 1, 📞 +48 81 460 38 10