Książeczka zdrowia dziecka - Osasuna

17.05.2023

Książeczka zdrowia dziecka


Książeczka zdrowia dziecka to dokument medyczny, nazywana również kartą zdrowia dziecka lub książeczka szczepień. Jest to dokument medyczny prowadzony dla każdego dziecka dotyczący zdrowia i n. to dokument medyczny zawierający informacje dotyczące zdrowia i rozwoju dziecka. Jest to ważny dokument, który służy do monitorowania i śledzenia zdrowia dziecka od momentu narodzin do wieku dorosłego.

Książeczka zdrowia dziecka zazwyczaj jest wydawana przez szpital lub przychodnię po urodzeniu dziecka. W książęce znajdują się różne sekcje i formularze, które służą do zapisywania informacji medycznych dotyczących dziecka. Niektóre z informacji, które mogą być zawarte w książeczce zdrowia dziecka to :

  • Informacje personalne : imię i nazwisko dziecka, data urodzenia, pesel, miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania, dane rodziców itp.;
  • Dane antropometryczne ; wzrost, waga, obwód głowy, które są mierzone podczas regularnych wizyt kontrolnych;
  • Szczepienia: książeczka zdrowia dziecka jest ważnym dokumentem świadczącym o szczepieniach dziecka. Zawiera informacje na temat daty i rodzaju szczepionki oraz informacje o ewentualnych reakcjach poszczepiennych;
  • Badania wyniki: wyniki badać laboratoryjnych, takie jak badania krwi, moczu, kału, wyniki .

Książeczka zdrowia jest ważna dla lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia, którzy mogą w ten sposób śledzić rozwój dziecka i stosować swoje działania do jego potrzeb. Jest to także ważny dokument przy zgłaszaniu dziecka do żłobka, przedszkola czy szkoły.

Ważne, jest aby rodzice regularnie aktualizowali książeczkę zdrowia dziecka, aby mieć aktualne informacje na temat zdrowia i rozwoju swojego dziecka oraz ułatwić pracę służby zdrowia.

Poznań, ul. Kaliska 21, 📞 +48 61 658 53 10

Jastków, ul. Szkolna 1, 📞 +48 81 460 38 10